sreda, 27. november 2024 leto 29 / št. 332
Nadja: »Ne morem verjet. Ponujena pomoč, vlada pa ignorira!«
Medtem ko v Sloveniji vlada še vedno išče maske, za katere naj bi menda plačala 10 milijonov evrov, tudi primeri od doma in sveta kažejo, da je Slovenija pri nabavljanju zaščitne opreme res nekaj posebnega v svetu.
Na spletu se je pojavilo pismo, ki kaže, kakšne velike težave imajo tisti, ki želijo zaščitno opremo v Slovenijo poslati iz Abu Dabija.
Zakaj ignorira? Pri donacijah ni provizije. Prav tako je ne bi bilo pri domačem proizvajalcu. Druge razlage nimam.
— Senka Polanec (@SPolanec) March 22, 2020
Samo preklinjamo še lahko
Birokrati in diplomati jih pošiljajo od vrat do vrat, oprema, ki bi jo v Sloveniji nujno potrebovali pa ne more do zdravstvenih delavcev in državnih služb.
Graf, ki ga daš v srednji šoli v seminarsko nalogo in si rečeš: “ajde, za prostor zafilat bo ok, sej prfoksa ne bo opazla, da sploh ne štekam.” https://t.co/BptXNKn15p
— Manca (@mancacveka) March 23, 2020
Senka Polanec ima odgovor na vprašanje Nadje: »Zakaj ignorira? Pri donacijah ni provizije. Prav tako je ne bi bilo pri domačem proizvajalcu. Druge razlage nimam. Samo preklinjamo še lahko.«
Vlada RS se je fotografirala z maskami FFP2, ki jih primanjkuje za zascito zdravstvenih delavcev pri delu s COVID-19 bolniki. Poleg tega manjka fizicni razmik 2 metrov, najpomembnejsu ukrep proti sirjenju koronavirusa. S cim so si zasluzili visje place? pic.twitter.com/xom1jwI51y
— Andrej Trampuz (@TrampuzAndrej) March 23, 2020
In medtem ko se slovenski predsednik Borut Pahor v samoizolaciji sonči in uživa v brezdelju drugi predsedniki vrtijo telefone in na podlagi strateških zavezništev svojim državam dostavljajo ogromno pomoč.
A je bolan? Slabo izgleda.
— (@v_p_d_) March 21, 2020
Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor se se zahvaljuje predsednici Evropske komisije Ursuli von der Leyen za nagovor Sloveniji, za katerega sta se dogovorila v sredinem pogovoru. @vonderleyen #thankyou pic.twitter.com/qxx02hfe5w
— Borut Pahor (@BorutPahor) March 19, 2020
Najboljo neumna sintagma zadnjih tednov je "evropska solidarnost".
— Svoboda (@SvobodaBlog) March 24, 2020
EU je interesna skupina suverenih držav, ki jim služi kot orodje za zaslodovanje lastnih interesov, ne pa kakšna John Lennonovska imaginarna "družina narodov". Tovrsten utopični romanticizem ne koristi nikomur.
European Commision has decided to form EU rescue stockpile of medical equipment to help EU countries mitigating Covid-19 outbreak, with the initial budget of 0,1 Eur per each citizen of EU.
— Miroslav Gregoric (@MGregoric) March 23, 2020
What2expect? https://t.co/ut36dYAOfY
V Srbijo je tako v zadnjih dnevih na poti več kot 500 respiratorjev in 50 milijonov mask, ob tem pa domače tovarne s svojim delom že pokrivajo potrebe državnih institucij.
Stigla nam je pomoc iz KineI
— Ivana Antic (@IvanaAn7479) March 21, 2020
Thank you Chinese people, we will never forget this!https://t.co/oLvJjehBAc
Obrazne maske v Srbiji izdelujejo celo zaporniki, obsojeni za lažja kazniva dejanja.
V Sloveniji se česa takšnega ni spomnil še nihče.
Momo, maske, neki gostilničar iz LJ.
— Didi (@DidiGator321) March 23, 2020
Slovenija si tako pomaga drugače – tako, da nesposobni državi sami podjetniki darujejo maske.
Tako kot je to naredil lastnik znanega gostišča Moma v Ljubljani.
Razlika je res očitna.