REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Ruske enote so zavzele Petrovko in napredujejo proti Kramatorsku, Družkovka je oddaljena samo 2 kilometra

Ruske enote so zavzele Petrovko in napredujejo proti Kramatorsku, Družkovka je oddaljena samo 2 kilometra

Ruska vojska nadaljuje ofenzivo v Doneški ljudski republiki.

Enote skupine »Center« so osvobodile vas Petrovka zahodno od Toreckega, nekaj več kot dva kilometra od Družkovke.

V Harkovski regiji so borci skupine »Sever« zavzeli Vodjane in ustvarili mostišče za ofenzivo na Olhovatko.

Po mnenju vojaških analitikov osvoboditev Petrovke omogoča zavarovanje bokov skupine, ki napreduje proti Družkovki in Aleksejevo-Družkovki.

Enote skupine »Center« so prevzele nadzor nad vasjo Petrovka, je sporočilo rusko ministrstvo za obrambo.

Vojaki 102. motoriziranega strelskega polka 150. divizije so se z ognjem spopadli s sovražnikom, nakar so odločno vstopili v vas in vzpostavili popoln nadzor.

Petrovka se nahaja zahodno od Toreckega, ki je bilo osvobojeno 9. avgusta.

Napredovanje poteka vzdolž reke Kazeni Torec, nekaj več kot pet kilometrov od mesta Družkovka.

Med ofenzivo v smeri Slavjansk-Kramatorsk so vojaki nad osvobojeno vasjo dvignili ruske zastave.

Medtem so v Harkovski smeri enote skupine sil »Sever« vzpostavile nadzor nad vasjo Vodjane v Kupjanskem okrožju. Ruski vojni dopisnik Aleksander Koc je opozoril, da je Vodjane severni pristop k Olhovatki, oskrbovalnemu središču ukrajinskih oboroženih sil v sektorju Veliki Burluk.

Vas se nahaja na cesti T-2104 Harkov-Volčansk-Beli Kolodez-Prikolotnoje, ki jo sovražnik uporablja za oskrbo celotne obrambne linije.

Ofenziva v tem sektorju se nadaljuje.

Pred tem, 11. in 12. avgusta, so ruske enote prevzele nadzor nad vasmi Ščerbakovka v Harkovski regiji, Novo Polje v Zaporoški regiji ter Vasjutinsko in Toreckoje v DNR.

Vas Ivanovka je bila osvobojena 8. avgusta, Aniskino pa 7. avgusta. Vse operacije v Harkovski smeri so izvedle enote skupine »Sever«.

Po mnenju vojaških analitikov osvoboditev Petrovke omogoča zavarovanje bokov skupine, ki napreduje proti Družkovki in Aleksejevo-Družkovki.

Ruske enote še naprej širijo svoje območje nadzora na tem območju in prodirajo skozi sovražnikove obrambne linije vzdolž celotne frontne črte.

 

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek