sobota, 21. december 2024 leto 29 / št. 356
Nove podrobnosti iz knjige spominov Borisa Johnsona: Netanjahu mu v stranišče podtaknil hrošča za prisluškovanje
Nekdanji britanski premier Boris Johnson trdi, da mu je izraelski premier Benjamin (ljubkovalno: Bibi) Netanjahu podtaknil prisluškovalno napravo, medtem ko je uporabljal stranišče v stavbi britanskega zunanjega ministrstva, kjer je bival med srečanjem leta 2017.
V svojih spominih, ki bodo objavljeni 10. oktobra, Johnson pravi, da je njegova varnostna ekipa po Netanjahujevem obisku odkrila prisluškovalne naprave v straniščih.
»Bibi je tam preživel nekaj časa - morda je naključje ali pa tudi ne, a povedali so mi, da so kasneje, ko so opravljali redno čiščenje, v straniščni školjki našli prisluškovalno napravo,« je zapisal nekdanji britanski premier, ko je obujal spomine na srečanje s premierjem Izraela.
NEW: Former UK Prime Minister Boris Johnson claims a listening device was found in his bathroom after it was used by Israeli PM Benjamin Netanyahu.
— Collin Rugg (@CollinRugg) October 3, 2024
Johnson claims his security team found bugging devices in the toilets after they were used by Netanyahu.
Johnson says Netanyahu… pic.twitter.com/fQFglZcvCc
Daily Telegraph poroča, da se izraelsko veleposlaništvo ni odzvalo na prošnjo za komentar, a razkritje dodaja presenetljiv zasuk že tako zapletenemu odnosu med obema osebama.
Spomnimo, Johnson je v spominih razkril vrsto zanimivih podrobnosti, kot sta dejstvo, da je kraljica Elizabeta II. bolehala za kostnim rakom in da je francoski predsednik Emmanuel Macron skušal zaradi brexita spraviti Veliko Britanijo na muke.
Boris Johnson: we considered ‘aquatic raid’ on Netherlands to seize Covid vaccine https://t.co/ydr0VvHtAJ
— The Guardian (@guardian) September 28, 2024
Prav tako je v knjigi priznal, da je na vrhuncu pandemije covida-19 razmišljal o invaziji na Nizozemsko, da bi zasegel njihova cepiva proti covidu.
Johnson je razkril, da je oboroženim silam Združenega kraljestva ukazal, naj razmislijo o napadu na skladišče v Leidnu, v katerem je bilo pet milijonov odmerkov cepiva Astra-Zeneca, za katerega je Johnson menil, da pripada Veliki Britaniji, ker je bilo tam razvito.