REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Francoski general: Ne verjamem v uspeh ukrajinske protiofenzive, poraz Kijeva je le vprašanje časa

Francoski general: Ne verjamem v uspeh ukrajinske protiofenzive, poraz Kijeva je le vprašanje časaZDA in Evropo pa prav nič ni briga, ocenjuje Jean-Bernard Pinatel, saj njihov glavni cilj ni zmaga Ukrajine, ampak oslabitev Rusije. Vir: Posnetek zaslona, Twitter

Slovenski politiki še vedno vztrajno podpirajo ukrajinski režim, ki je uslužno sprejel vlogo plačancev in ovna za razbijanje ruskih vrat s strani ZDA.

Ne mine dan, da se kakšen slovenski politik, bodisi iz vlade ali opozicije, ne bi trkal po prsih in zatrjeval, kako je le pot ukrajinske zmage edino zveličavna.

Celo predsednica države zagovarja enako zgrešeno politiko.

Med strankami v parlementu še vedno ni niti ene, ki bi spregledala.

Pod črto: Slovenija nima nobenega politika, ki bi zagovarjal drugačno politiko.

V tem smislu je Slovenija celo bistveno na slabšem kot druge države v Evropi, saj v Nemčiji, Italiji, Franciji pa tudi v Avstriji, Bolgariji, Romuniji ali sosednji Hrvaški mnogi politiki opozarjajo na zgrešenost brezpogojne podpore Ukrajini.

In že odkrito opozarjajo, kot na primer polkovnik avstrijske vojske in zgodovinar Markus Reisner, da je prva faza ukrajinske ofenzive propadla, saj so ukrajinske sile poskušale uporabiti vojaško taktiko zveze NATO, ki ne deluje proti močno miniranim utrdbam ruskih sil.

V Franciji se vse bolj oglašajo tudi poznavalci iz vojaških krogov, ki razkrivajo nesmiselnost sedanje smeri evropske podpore ameriški posredniški vojni v Ukrajini.

Poglejmo samo en primer: Ukrajinska protiofenziva je obsojena na neuspeh, ker je ruska vojska v vseh pogledih v prednosti pred nasprotnikom, je za TASS v sredo povedal upokojeni francoski general Jean-Bernard Pinatel.

»Absolutno ne verjamem v uspeh ukrajinske protiofenzive. Rusi so superiorni v zraku, v prednosti pa so tudi na kopnem. Ukrajinci sami priznavajo, da izstrelijo 4000 granat na dan, Rusija pa 20.000,« je poudaril Pinatel, ki je strokovnjak za Rusijo in Bližnji vzhod.

Francoski general je še navedel, da je razmerje izgub v tehniki in človeškimi viri pet proti ena v korist Rusije.

Poudaril je, da režim v Kijevu pesti pomanjkanje vojakov.

»Danes smo priča spopadu med jedrsko silo in državo, ki jo očitno sponzorirajo Anglosasi, vendar nima pomembnega tehničnega in človeškega potenciala. Menim, da ni največja pomanjkljivost, s katero se sooča Ukrajina količina vojaške opreme, ki, mimogrede, ni vedno visoke kakovosti, saj Zahod oskrbuje Kijev z zastarelo opremo. Najšibkejša točka Ukrajine so njeni ljudje oziroma pomanjkanje ljudstva. Njeni najboljši borci so že zdavnaj mrtvi,« je opozoril Pinatel.

Meni, da je poraz Kijeva le vprašanje časa, pod pogojem, da NATO ne bo neposredno vstopil v konflikt.

Po besedah upokojenega francoskega generala politika Zahoda z zavlačevanjem in podaljševanjem ukrajinskega konflikta »vodi samo k še večjim žrtvam«.

»Razprave o pomoči Ukrajini, dokler ne zmaga, so popolnoma neumne in nesmiselne. S tem se ne bo doseglo ničesar, razen da se bo samo povečalo število umrlih med mladimi Ukrajinci in Rusi,« je izpostavil Pinatel.

Njegove besede lahko razumemo tudi kot kritiko slovenskega političnega vodstva, tako vladnikov kot opozicije, ki so prav tako pripravljeni podpirati ameriško posredniško vojno v Ukrajini - do zadnjega Ukrajinca.

ZDA in Evropi pa je popolnoma vseeno (za ukrajinske žrtve in usodo same Ukrajine), prav nič jih ni briga, je poudaril upokojeni francoski general, saj njihov glavni cilj ni zmaga Ukrajine, ampak oslabitev Rusije.

Toda konflikt je oslabil Evropo, ne Rusije, saj so zahodne sankcije po Pinatelovih besedah ​​največ škode povzročile prav Evropi.

»Svetovni trg plina, še posebej evropski, ne more brez dobav ruskega plina. Pred krizo je Evropa porabila 200 milijard kubičnih metrov ruskega plina, Severna Amerika pa je dostavljala le dve milijardi. S kom bomo zamenjali Rusijo?,« je vprašal general.

Spomnil je tudi, da se Evropa zdaj sooča z gospodarsko krizo.

»Do zime 2022 je Nemčiji uspelo napolniti skladišča plina, kar je zdržalo v hladni sezoni, vendar to ne bo dovolj za naslednjo zimo. Številna nemška podjetja so zaradi visokih cen plina že šla rakom žvižgat. Če gre Nemčija v recesijo, bo v težavah cela Evropa, predvsem pa Francija, saj so Nemci naši glavni gospodarski partnerji,« je opozoril Pinatel.

V nasprotju z negotovo prihodnostjo Evrope, pa Rusija cveti in se gospodarsko razvija, sodeluje z Afriko in Azijo ter razvija partnerstva, navaja upokojeni francoski general Pintel.

»To je zato, ker je Rusija v vseh pogledih neodvisna od preostalega sveta, pa naj gre za surovine, žito ali energijo, vendar kapitalistični svet ne more brez virov, ki jih dobavlja Rusija. Ta vojna je bolj oslabila Evropo kot Rusijo,« je pojasnil.

Dodal je, da so evropski voditelji pričakovali, da bo ves svet uvedel sankcije proti Rusiji, a je to storilo približno le trideset držav, medtem ko ostale izkoriščajo priložnost za krepitev partnerstva z Moskvo.

»Američani nedvomno želijo ovirati gospodarsko sodelovanje med Evropo in Rusijo, saj bi jim to odvzelo prevlado na mednarodnem prizorišču. Strategija Washingtona je zgraditi nov berlinski zid med Rusijo in Evropo, s tem, da zdaj ta zid poteka skozi Ukrajino,« je sklenil Pinatel.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek