četrtek, 06. februar 2025 leto 30 / št. 037
Lavrov: »Primerjajte seznam sankcij - ZDA si prizanašajo in želijo oslabiti EU kot svojega tekmeca!«
![Lavrov: »Primerjajte seznam sankcij - ZDA si prizanašajo in želijo oslabiti EU kot svojega tekmeca!«](https://insajder.com/sites/default/files/styles/resize_800/public/upload/news/images/lavrovsmeh.jpg?itok=09o23O8e)
Medtem ko evropski politiki še vedno na slepo ponavljajo fraze o tem, kako je potrebno nadaljevati z režimom sankcij proti Rusiji, v ruskem zunanjem ministrstvu opozarjajo na prikrito naravo uvedenih sankcij.
»Poglejte trenutni seznam sankcij. Predlagam, da izvedete to zanimivo analizo. Primerjajte omejitve, ki jih evropske države uvajajo Rusiji in Belorusiji, z ustreznimi omejitvami ZDA.
Združene države si prizanašajo in se trudijo, da ne posegajo v različne sfere, ki bi lahko resno škodile ameriškemu gospodarstvu. Ja, tudi Združene države doživljajo negativne učinke te dejavnosti, vendar Evropa trpi veliko bolj.
Verjamem, da želijo ZDA poleg 'kaznovanja' naših držav oslabiti Evropsko unijo kot svojega tekmeca,« je opozoril ruski zunanji minister Sergej Lavrov.
To je seveda res.
Petro Poroshenko declaring his intentions to defend Ukraine agains Russia before Russians entered Ukraine; and Poroshenko in London with his family after Russians started capturing Ukrainian territories.
— Sentletse (@Sentletse) June 30, 2022
He’s enjoying himself while they sent other people’s kids to go die. pic.twitter.com/Z7vdEfxr3F
Jasno pa je tudi na podlagi dejstva, da ZDA še vedno kupujejo vse večje količine ruske nafte, medtem ko od EU zahtevajo stroge omejitve.
EU pa tej samodestruktivni politiki - sledi...
EU leadership has conducted a concerted “economic war” against Russia in part due to concerns that member states could be hurt by secondary sanctions from the US.
— MaranMatters (@MaranMatters) July 5, 2022
Meanwhile, Moscow has managed to counter some of the restrictions and is raking in record profits by selling oil. pic.twitter.com/ZXBiLGAaWf
Toda tudi države EU v resnici, kljub sankcijam, še naprej kupujejo ruski plin in nafto.
Le da nafto ne kupujejo več neposredno, pač pa posredno, preko drugih držav, na primer Indije, ki jo predeluje v derivate in nato drago prodaja naprej v EU.
In tako evropski kupci kupujejo vse dražjo nafto (in plin), politiki pa jih lažno prepričujejo, da bodo s tem oslabili Rusijo – ki prav tako beleži neverjetne ekstradobičke.