sreda, 12. februar 2025 leto 30 / št. 043
»Ne morem verjet, kaj se gremo s to vlado … ob vseh nesmislih … imamo še ministra za pravosodje iz črne kronike!«
![»Ne morem verjet, kaj se gremo s to vlado … ob vseh nesmislih … imamo še ministra za pravosodje iz črne kronike!«](https://insajder.com/sites/default/files/styles/resize_800/public/upload/news/images/dikaucicpolicija.jpg?itok=AW9m12cw)
Novica, da je pravosodni minister Marjan Dikaučič osumljen storitve kaznivega dejanja davčne zatajitve in ponarejanja poslovnih listin je mnoge neprijetno presenetila.
Ob številnih nesmislih sedanje vlade je namreč precej šokantno spoznanje, da imamo po odhodu Lilijane Kozlovič z mesta pravosodne ministrice na tem položaju še bistveno slabšega ministra – in to »ministra za pravosodje iz črne kronike!«
ne morem verjet kaj se gremo še s tole @vladaRS ..!!?
— igor (@deLoonchkowy) September 6, 2021
ob najslabšem spopadanju z epidemijo, ob vseh nesmislih, ki so jih želel uzakonit ali so z njimi kršil ustavo, ob sovraštvu, ki ga podpihujejo.. itd itd
imamo ministra za pravosodje IZ ČRNE KRONIKE!!..https://t.co/WhJKjdM0I1
V kazenski zadevi proti ministru za pravosodje je okrožno državno tožilstvo v Murski Soboti namreč že avgusta 2019 tožilstvo Bosne in Hercegovine zaprosilo za mednarodno pomoč.
Zadeva je sicer iz leta 2017, Dikaučiču pa se pred imenovanjem sploh ni zdelo potrebno, da se o tej zadevi pogovori s tistimi, ki so ga na mesto pravosodnega ministra predlagali.
Mačka za pravosodnega ministra!
— Pika (@PikaSPK) September 7, 2021
....bo manj škode.
In vladne stranke njegovo preteklo poslovanje očitno ni niti zanimalo, saj jih je na neprimernost Dikaučiča ves čas opozarjala opozicija.
Vendar so se vladne stranke na vsa opozorila - požvižgale.
Yes it is pic.twitter.com/55ILFGEiSD
— Janibrajkovic (@janibrajkovic) September 6, 2021
Nekatere pa ta zadeva sploh ni presenetila.
To je ta janšistični kader, ki obvisi po sodiščih, ko se menja ablast.
— frajgajst (@frajgajst80) September 6, 2021
Tožilka je sicer že avgusta 2020 vložila zahtevo za preiskavo na murskosoboškem sodišču, ki pa še ni uvedena.
Marjan Dikaučič naj bi bil osumljen kot odgovorna oseba družbe BGA s sedežem v Gornji Bistrici in družbe Prevozi Žižek, d. o. o., ki je v stečaju.
Dodaj še SD lobi. Tako se dela z roko v roki,brez političnega predznaka,če se denar deli z lopato. Veliko. Rezultati so tu. Porazni.
— Tom la Cucaracho je cepljen (@tom44232791) September 6, 2021
V predkazenskem postopku naj bi ugotovili, da se je družba Prevozi Žižek, d.o.o. izognila plačilu davka na dodano vrednost pri prodaji blaga družbi BGA.
in tudi tisto, da so šli spreminjat ustanovne akte nekaterih inštitucij s področja kulture ipd, s katerimi so znižali kriterije za zasedbo vodilnih funkcij, na katere so potem postavili svoje ljudi, kljub temu, da so te funkcije zasedali mednarodno priznani strokovnjaki
— igor (@deLoonchkowy) September 6, 2021
Pri tem pa je prav tako potrebno opozoriti na dejstvo, da takšnih primerov, ko ministrstva vodijo ljudje, ki so osumljeni davčne zatajitve in ponarejanja poslovnih knjig ali pa so se položaja dokopali na podlagi falsifikatov uradnih listin (diplom, magisterijev...) kar mrgoli.
A to orožje je potem na črno prodal Hrvatom?
— Bor1s (@Bor1s7) September 7, 2021
Nekateri so zavozili še veliko večje zneske, pa še naprej vodijo državo.
Zdi se, da to postaja kar stalnica v Sloveniji.