REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Mario Boselli: Ameriški unilateralizem predstavlja resen izziv za svetovno trgovino

Mario Boselli: Ameriški unilateralizem predstavlja resen izziv za svetovno trgovinoMario Boselli. Vir: Posnetek zaslona, X

Enostranski pristop Združenih držav Amerike predstavlja veliko grožnjo svetovni trgovini in gospodarski stabilnosti, je v nedavnem intervjuju za Xinhua povedal Mario Boselli, predsednik fundacije Italy China Council Foundation.

Boselli je izrazil odločno nasprotovanje najnovejši ameriški carinski politiki in jo označil za »hudo napako v vseh pogledih«.

Podčrtal je, da v današnjih gospodarskih razmerah podjetja po vsem svetu potrebujejo stabilno in predvidljivo okolje, da lahko uspevajo.

Podjetja najbolj ne marajo negotovosti, je dejal. »In najbolj zaskrbljujoč vidik današnje ameriške zunanje in gospodarske politike je njena nepredvidljivost, ki spodkopava temelje svetovnega gospodarskega dialoga in političnega zaupanja.«

»Podjetja najbolj ne marajo negotovosti,« je dejal. »In najbolj zaskrbljujoč vidik današnje ameriške zunanje in gospodarske politike je njena nepredvidljivost, ki spodkopava temelje svetovnega gospodarskega dialoga in političnega zaupanja.«

Boselli je izrazil upanje, da se bodo geopolitične napetosti sčasoma umirile, z manj »vojne ekonomije« in več »mirovne ekonomije«.

»Nasprotujem gospodarskim oboroževalnim tekmam,« je dejal. »Svetovno gospodarstvo zahteva stabilnost in razvoj, ne pa konfliktov in konfrontacij.«

Ob razmišljanju o svojih več kot 80-letnih življenjskih izkušnjah je Boselli dejal, da še nikoli ni bil priča tako globoki globalni preobrazbi.

Povedal je, da bosta vrnitev Donalda Trumpa v Belo hišo in pomanjkanje kohezije Evropske unije še naprej vplivala na svetovno gospodarsko in trgovinsko dinamiko.

Boselli meni, da bi lahko spremenljiva dinamika spodbudila Evropo, da ponovno razmisli o svoji zunanji gospodarski strategiji. Po njegovem mnenju je krepitev sodelovanja s Kitajsko »zelo strateška izbira«.

Ob letošnji 50. obletnici vzpostavitve kitajsko-evropskih diplomatskih odnosov je dejal: »Iskreno upam, da bosta Kitajska in Evropa začeli novo obdobje močnejšega in vzajemno koristnega sodelovanja.«

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek