REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Kdo si upa Evropi naliti čistega vina? »Sankcije proti Rusiji so popolna polomija, gospodarstvo EU zelo trpi!«

Kdo si upa Evropi naliti čistega vina? »Sankcije proti Rusiji so popolna polomija, gospodarstvo EU zelo trpi!«Sankcije proti Rusiji niso dosegle nobenega od zastavljenih ciljev Bruslja, saj so samo škodile gospodarstvom članic Evropske unije, je opozoril zunanji minister ene od držav sedemindvajseterice. Vir: Zajem zaslona, Twitter

Sankcije proti Rusiji niso dosegle nobenega od zastavljenih ciljev Evropske unije in so samo škodile gospodarstvom držav članic, je opozoril madžarski zunanji minister Péter Szijjártó.

EU je skupaj z ZDA in več drugimi državami uvedla stroge omejitve za Moskvo kot odgovor na njeno vojaško operacijo v Ukrajini, ki se je začela februarja.

»Sankcije, ki jih je Evropska unija uvedla [proti] Rusiji, so se izkazale za polomijo. Sankcije so popoln neuspeh,« je Szijjártó v nedeljo opisal, kako so neslavno propadli evropski kaznovalni ukrepi proti Kremlju v intervjuju za Jordan Roya News.

»Iz Evropske komisije nam je bilo povedano, da nam bodo sankcije pomagale čim prej končati to vojno in da bodo rusko gospodarstvo spravile na kolena. Kakšen pa je izid? Popolno nasprotje!« je opozoril visoki uradnik iz Budimpešte.

»Vojna postaja vse bolj brutalna ... Medtem pa evropsko gospodarstvo zelo trpi,« je dejal Szijjártó.

In dodal, da so Staro celino prizadeli tako »strahotna energetska kriza,« kot visoka inflacija in naraščajoče cene hrane.

Minister je dejal, da je Madžarska leta 2021 za uvoz energije plačala 7 milijard evrov, letos mora plačati 19 milijard evrov, napoved za naslednje leto pa je 29 milijard evrov!

»To je ogromno. In to je posledica zgrešene politike sankcij,« je opozoril.

Szijjártó je potarnal še, da bi se morala Evropska unija namesto na gospodarske omejitve osredotočiti na doseganje miru v regiji.

Zatrdil je, da bi do sporazuma o miru v Ukrajini lahko prišlo le skozi pogajanja med Rusijo in ZDA.

»Problem je v tem, da smo v bistvu edini v Evropi, ki se zavzemamo za mir,« je poudaril madžarski zunanji minister.

»Američanom je lažje [početi vse nasprotno od tega] kar počnemo sami, ker so oni čez ocean, mi pa smo v soseščini [ukrajinske fronte],« je Szijjártó okrcal tudi vojnohujskaško politiko Bele hiše na evropskih tleh.

V isti sapi je branil odločitev Madžarske, da zavrne pozive Kijeva k pošiljanju orožja v Ukrajino in da prav tako zavrne udeležbo pri usposabljanju ukrajinskih enot.

Opozoril je, da omenjena ukrepa pod taktirko Bruslja in Washingtona v resnici »prispevata k eskalaciji« vojne in vsekakor ne pomagata končati konflikta.

Madžarsko gospodarstvo je močno odvisno od ruske energije, vlada v Budimpešti pa se je uprla načrtom Evropske komisije in njene nesposobne predsednice Ursule von der Leyen, da popolnoma prepove uvoz nafte in plina iz Rusije.

Kdo si je upal Evropi naliti čistega vina? »Sankcije proti Rusiji so popolna polomija, gospodarstvo EU zelo trpi!«
Sankcije niso naškodile Vladimirju Putinu, manjko dotoka poceni ruskega plina po plinovodu Severni tok pa je usodno prizadel Evropo. »Sankcije proti Rusiji so popolna polomija, gospodarstvo EU zelo trpi!« si je upal prvi povedati na glas zunanji minister Madžarske. Vir: Zajem zaslona, Twitter

Po napetih pogajanjih je Budimpešta dosegla več izjem od omejitev, ki jih je narekovalo šestindvajset držav (vključno s Slovenijo) pri nakupu ruskih fosilnih goriv.

Madžarska je ta teden sporočila, da ne bo podprla niti skupnega paketa posojil Evropske unije, ki bi režimu v Kijevu zagotovil 18 milijard evrov pomoči za leto 2023.

Vse v breme evropskih davkoplačevalcev.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek